7 - 15 June 2025
Autotron 's-Hertogenbosch

7 - 15 June 2025 | Autotron 's-Hertogenbosch

Time schedule 12 June

Centre Court

Time Match
Starts At
11:30
ATP – Single
Gijs Brouwer (NED) [Q] vs. Adrian Mannarino (FRA)
Followed By WTA – Single
Bianca Andreescu (CAN) [WC] vs. Yue Yuan (CHN)
Not Before
14:30
WTA – Single
Naomi Osaka (JPN) [WC] vs. Suzan Lamens (NED) [WC]
Not Before
16:00
ATP – Single
Tallon Griekspoor (NED) vs. Mackenzie McDonald (USA)

Court 1

Time Match
Starts At
11:30
WTA – Single
Alison Van Uytvanck (BEL) vs. Liudmila Samsonova
Followed By WTA – Single
Donna Vekic (CRO) vs. Greet Minnen (BEL)
Not Before
14:30
ATP – Single
Ugo Humbert (FRA) vs. Arthur Fils (FRA)
Followed By ATP – Single
Aleksandar Vukic (AUS) vs. Karen Khachanov

Court 2

Time Match
Starts At
11:30
WTA – Single
Clara Tauson (DEN) vs. Jule Niemeier (GER)
Not Before
12:00
WTA – Single
Magda Linette (POL) vs. Robin Montgomery (USA) [Q]
Followed By WTA – Double
Jessica Pegula (USA) / Demi Schuurs (NED) vs. Miriam Kolodziejova (CZE) / Anna Siskova (CZE)
WTA – Double
Oksana Kalashnikova (GEO) / Yana Sizikova vs. Ekaterina Alexandrova [OSE] / Veronika Kudermetova [OSE]
WTA – Double
Suzan Lamens (NED) [WC] / Eva Vedder (NED) [WC] vs. Viktoria Hruncakova (SVK) / Irina Khromacheva

Court 3

Time Match
Starts At
11:30
ATP – Double
Stefano Napolitano (ITA) / Luca Nardi (ITA) vs. Nicolas Barrientos (COL) / Francisco Cabral (POR)
Not Before
14:30
ATP – Double
Sander Arends (NED) / Matwe Middelkoop (NED) vs. Nathaniel Lammons (USA) / Jackson Withrow (USA)
Followed By ATP – Double
Wesley Koolhof (NED) / Nikola Mektic (CRO) vs. Romain Arneodo (MON) / Sam Weissborn (AUT)

Court 5

Time Match
Starts At
11:30
WTA – Single
Zhuoxuan Bai (CHN) vs. Veronika Kudermetova
Followed By WTA – Double
Anna Danilina (KAZ) / Yifan Xu (CHN) vs. Tereza Mihalikova (SVK) / Olivia Nicholls (GBR)
WTA – Double
Eri Hozumi (JPN) / Makoto Ninomiya (JPN) vs. Magda Linette (POL) / Arantxa Rus (NED)
WTA – Double
Eri Hozumi (JPN) / Makoto Ninomiya (JPN) OR Magda Linette (POL) / Arantxa Rus (NED) vs. Liudmila Samsonova [OSE] / Diana Shnaider [OSE]
Followed By WTA – Double
Ingrid Neel (EST) / Bibiane Schoofs (NED) vs. Elixane Lechemia (FRA) / Kimberley Zimmermann (BEL)

Court 6

Time Match
Starts At
11:30
ATP – Double
Max Purcell (AUS) / Jordan Thompson (AUS) vs. Ryan Seggerman (USA) / Patrik Trhac (USA)
Not Before
14:30
ATP – Double
Andreas Mies (GER) / John-Patrick Smith (AUS) vs. Ivan Dodig (CRO) / Henry Patten (GBR)
Followed By ATP – Double
Zizou Bergs (BEL) [Alt] / David Goffin (BEL) [Alt] vs. Evan King (USA) / Reese Stalder (USA)